سومین نشست سالیانه انجمن احیاء و توان یاب


با توجه به گسترش آسیب های اجتماعی و روند رو به رشد آسیب ها و عدم دسترسی انجمن احیاء ارزش ها به همه اقشار جامعه در سطح کشور، انجمن احیاء ارزش ها، در اندیشه راه اندازی مراکزی مشابه و بر الگوی انجمن های احیاء و توان یاب در شهرهای مختلف ایران افتاد. از این رو با شناسایی افراد داوطلب، نیکوکار و علاقمند و آموزش آنها، بر آن شد تا پتانسیل های بالقوه را به فعلیت برساند و برای اولین بار NGO  های دیگری را مشابه و بر الگوی احیاء ارزش ها و توان یاب در شهرستان ها  تاسیس نماید تا با شبکه ای از NGO  های همسو، سطح دسترسی جامعه هدف را افزایش دهد.

بدین ترتیب مؤفق به راه اندازی این مراکز در شهرهای: تبریز؛ کرمان، مشهد، شیراز، کرج شد که از سال 1391 راه اندازی شد که هم اکنون نیز در حال فعالیت و ارائه خدمات صد در صد رایگان به اقشار آسیب پذیر در آن شهرها می باشند.
در این راستا انجمن هرساله اقدام به برگزاری نشست سالیانه مراکز در محل تهران می نماید تا بدین وسیله ضمن بررسی عملکرد و فعالیت های آن مراکز به تجزیه و تحلیل مسائل و مشکلات مراکز پرداخته و نیز اقدام به بازآموزی اعضاء نماید.
از این رو:
سومین نشست سالیانه انجمن احیاء و توان یاب با مراکز مشابه و برالگوی انجمن به مدت دو روز (دهم لغایت یازدهم ) بهمن 1394 در محل تهران برگزار شد.
 


شنبه 10بهمن روز اول نشست: 
ابتدا خوش آمدگویی به میهمانان و اعضا حاضر توسط خانم تهمینه یگانه (مدیرعامل انجمن توان یاب) صورت گرفت. سپس کارگاه مدیریت مشارکتی توسط   آقای مهندس آیدین یاسمی (یکی از اعضای فعال و داوطلب انجمن که با راهنمایی های کاربردی خود در مدیریت انجمن ما را بسیار یاری کرده اند) برگزار شد.  
آقای مهندس یاسمی در کارگاه مدیریت مشارکتی اشاره کرد: چالش اصلی در هر نوع کار جمعی و مشارکتی، یافتن تعادل بین «من» و «ما» می باشد هر چه در حین حفظ هویت فردی، هویت جمعی قوی تر شکل گیرد، میزان مشارکت عمیق تر خواهد بود. یعنی بدون آن که فرد فدای جمع شود یا جمع فدای فرد شود، بتوان فضایی ایجاد کرد که فرد و جمع به رشد متقابل هم کمک کنند و یکی بدون دیگری معنا نیابد.
در ادامه:
 گفتگوی شعبات صورت گرفت. در این قسمت مدیر هر مؤسسه گزارش عملکرد یکساله مرکز خود را ارائه داد و نیازهای مراکز مطرح گردید و در انتها، تصمیم گیری شد تا انجمن نظارت مستقیم بر عملکرد مراکز داشته باشد. 
 
    یکشنبه 11 بهمن روز دوم نشست:  
ابتدا کارگاه VCT توسط سرکار خانم مرتضوی (کارشناس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) برگزار شد. ایشان در این کارگاه به نحوه ی مشاوره و نکات قابل توجه در مشاوره ایدز (قبل، حین و بعد از انجام تست داوطلبانه اچ آی وی / ایدز) پرداخت و میهمانان (مدیران و کارشناسان مراکز) هر گونه پرسش و ابهامی در این زمینه داشتند مطرح کردند که به طور کامل و شفاف توسط خانم مرتضوی پاسخگویی شد.
 
در ادامه:
از فعال ترین مراکز از جمله: اهسای البرز و احیای مائده شیراز تقدیر و تشکر به عمل آمد و در انتهای برنامه اعضای شرکت کننده به جمع بندی جلسه پرداختند.

احیا ارزش ها و توانیاب
در انتها قابل ذکر است: از آن جایی که انجمن احیاء و توان یاب بر این باور است که پیشگیری مقدم بر درمان می باشد، لذا در راستای پیشگیری و مهار آسیب های اجتماعی به ویژه اچ آی وی / ایدز همچنان در ترغیب و تشویق افراد خیر و نیکوکار و داوطلب در شهرهای دیگر ایران می باشد که در این زمینه اقدام به رایزنی با شهرهای بندرعباس، سنندج و اراک نموده است که تعدادی از افراد بانی و داوطلب در زمینه راه اندازی مرکز در شهر اراک، در سومین نشست سالیانه حضور داشتند.    
 

 
دفعات بازدید : 2782