مراسم بزرگداشت هفتادمین سالگرد تاسیس سازمان ملل متحد

مراسم بزرگداشت هفتادمین سالگرد تاسیس سازمان ملل متحد 21 مهر در مجموعه مرکز آموزش و پژوهش های بین الملل وزارت امور خارجه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم گری لوییس هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل در ایران به زبان فارسی به شرکت کنندگان خیر مقدم گفت و اظهارداشت که در مراسم امروز نخستین جملاتم را به زبان زیبای فارسی می گویم و بقیه را به انگلیسی بیان می کنم.

این جملات گری لوییس به زبان فارسی با تشویق حضار همراه شد.

پس از گری لوییس هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل، یان الیاسون قائم مقام دبیر کل سازمان ملل متحد پشت تریبون رفت و از صحبت کردن گری لوییس به زبان فارسی تقدیر کرد و گفت شما زیبا به فارسی سخن گفتید ولی من نمی توانم به زیبایی شما به زبان فارسی سخن بگویم.

سخنران سوم این مراسم سید عباس عراقچی معاون امورحقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه بود، عراقچی با حضور در پشت تریبون گفت: به دلیل آن که آقای گری لوییس به زبان فارسی با حضار سخن گفت من هم با زبان انگلیسی با شما سخن می گویم.
در این مراسم لوح هفتادمین سالروز بزرگداشت سازمان ملل متحد توسط یان الیاسون قائم مقام دبیر کل سازمان ملل به دولت جمهوری اسلامی ایران اهدا شد که عراقچی معاون امور حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه به نمایندگی از دولت ایران این لوح را دریافت کرد.

عراقچی در ادامه نمایشگاه عکس ها و اسناد تاریخی مربوط به همکاری میان ایران و سازمان ملل متحد را به همراه گری لوییس و یان الیاسون افتتاح کرد و سپس از این نمایشگاه عکس بازدید کردند.

معاون وزیر امور خارجه در پایان در جمع خبرنگاران به سوال های آنان پاسخ گفت، از سوی دیگر یان الیاسون قائم مقام دبیر کل سازمان ملل متحد نیز همزمان نشست خبری برگزار کرد و به پرسش های خبرنگاران پاسخ داد.

انجمن احیاء ارزش ها و توان یاب به عنوان یکی از مدعوین این برنامه که از ابتدای برنامه حاضر شد و توانست ارتباط مفید و حرفه ای میان اعضاء شرکت کننده برقرار نماید.

در انتها با دریافت گزارش عملکرد سالیانه از کلیه دفاتر سازمان ملل در ایران و ارتباط دو سویه با آنان توانست زمینه همکاری را فراهم نماید. 

دفعات بازدید : 2376