اردوی زیارتی - آموزشی و تفریحی مددجویان تحت پوشش انجمن به مشهد مقدس

مورخ ۳۱ مرداد ماه ۱۳۹۴ دو انجمن توانیاب و احیاء ارزش ها همانند سنوات گذشته سفر زیارتی - آموزشی و تفریحی به مشهد مقدس را به صورت کاملا رایگان برای مددجویان این دو انجمن در نظر گرفتند و تعداد ۴۳ تن از مادران به همراه فرزندانشان و تنی چند از پرسنل انجمن رهسپار مشهد شدند.

این سفر زیارتی و تفریحی به مدت 4 روز و 3 شب در نظر گرفته شده بود. از جمله دستاوردهای آموزشی و تفریحی که ماحصل این سفر بود می توان به آشنایی با انجمن احیاء ارزش های مشهد و برگزاری جلسه ای آموزشی در باغ یکی از نیکوکاران انجمن احیاء ارزش های مشهد اشاره کرد که مادران حامی سلامت و توانیاب انجمن تهران با مددجویان انجمن احیاء ارزش های مشهد آشنا شدند و به تبادل تجارب یا یکدیگر پرداختند.

در عصر حاضر اهمیت آموزش هایی که با رویکردهای نوین اجرا می شوند بالاخص در مورد معلولیت های مختلف منجمله جسمانی و اجتماعی بیش از پیش اهمیت یافته است و فراهم شدن موقعیت هایی همچون سفر زیارتی و سیاحتی مشهد نیز فرصتی مغتنم است تا در مورد بیماری رفتاری - اجتماعی ایدز اطلاع رسانی های رودر رو حاصل شود و پیشرفت های خانواده های توانیاب نیز مطرح شود و اینکه با ایدز؛ نیز می توان زندگی کرد و تبدیل تهدید به فرصت در کودکان توانیاب را در سایر استان ها نیز ترویج داد.

لازم به ذکر است که محل اسکان و پذیرایی مددجویان و پرسنل دو انجمن احیاء ارزش ها و توانیاب، حسینه ای بود که به همت و نیت خیر یکی از نیکوکاران که هر ساله این امکان را برای انجمن فراهم می سازد امسال نیز مهیا شده بود. وعده های غذایی مددجویان و پرسنل دو انجمن احیاء ارزش ها و توان­یاب از طرف خیرین نیکوکار و انجمن تهران در نظر گرفته شده بود.

در یکی از وعده های غذایی مددجویان دو انجمن و پرسنل، میهمان حرم مطهر امام رضا (ع) بودند.

از جمله پیامدهای سازنده دیگری که این سفر گروهی و درمانی به همراه داشت می توان به برقرای تعاملات و ارتباطات صمیمی و در عین حال آموزنده بین مددجویان دو انجمن اشاره داشت، روحیه مسئولیت پذیری، جرئت ورزی و ابراز عقیده در افراد تقویت می شود، افراد با مشکلات پیرامون خود از نزدیک آشنا می شوند و مسئولیت بیشتری در ازای اطرافیان و جامعه ای که در آن زندگی می کنند عهده دار می شوند.

                                                                                                                                                                                                

دفعات بازدید : 2311