ضیافت مراسم افطاری انجمن احیاء ارزش ها و توانیاب در سال 1394


امسال نیز همچون سالیان گذشته در ماه مبارک رمضان، میهمان سفره ی پرنعمت الهی در انجمن احیاء ارزش ها و توانیاب بودیم.
مراسم روز چهارشنبه 10 تیرماه ساعت 18:30 الی 22 در محل انجمن برگزار شد.

سفره ی این میهمانی خدا، به همت تعداد کثیری از افراد نیکوکار کشورمان، که با نان، پنیر، سبزی، خرما، بامیه، آش رشته و... مزین شده بود، برپا شد.

کودکان معلول جسمی - حرکتی، ایتام ایدز، مادران حامی سلامت (زنان سرپرست خانواده ای که همسران خود را در اثر ابتلاء به بیماری ایدز از دست داده اند)، تعدادی از مردم خیر و نیکوکار کشورمان، اعضای هیأت مدیره و امناء، سفیران حسن نیت و گروهی از داوطلبین از حاضرین در این جمع بودند.
 
مراسم با اجرای توانمند علی اوجی، سید حسین موسوی قاری خوش الحان قران کریم و سرود جمهوری اسلامی ایران، با حضور کودکان شروع شد.

خوش آمدگویی به میهمانان و معرفی فعالیت های انجمن توسط مهندس میرهاشم سجادی عضو هیئت مدیره ی انجمن احیاء صورت گرفت. وی به فعالیت های یک ساله ی اخیر انجمن همچون شرکت در پنجاه و نهمین کنفرانس مقام زن در سازمان ملل، افتتاح مرکز مشاوره و تست HIV/AIDS، موبایل کلینیک و ... اشاره نمودند.

سپس کامران رسولزاده خواننده، ترانه سرا و آهنگساز محبوب کشورمان دکلمه ای با محوریت موضوع اهداف هر دو انجمن که مضمونی امیدوارکننده داشت خواندند، همچنین وی از مجموعه کارهایشان، قطعه ی "درخت" را انتخاب و به طور زنده برای میهمانان اجرا کردند.

بعد از این علی اوجی از فاطمه صالحی مدیر عامل انجمن احیاء ارزش ها به همراه چند تن از مادران حامی سلامت دعوت کرد تا از کسب موفقیت هایشان در مدتی که در این مرکز حمایت می شوند بگویند که هر بار پس از سخنان هر یک از مادران و کودکان، سالن با صدای تشویق حضار فضای شادی و شعف به خود می گرفت. پس از این عزیزان نوبت به کودکان توانیاب رسید که با گفتاردرمانگر و کاردرمانگرانشان برای به رخ کشیدن توانمندی های بالفعل شان به روی صحنه بیایند، که شاهد این اتفاق سحر 9 ساله از کودکان توانیاب بود که تلاش کاردرمانگر خویش را با راه رفتن بین جمعیت نشان داد.

در ادامه علی خلعتبری کمدین ماهر نمایش stand up  با اجرای شاد و سرزنده ی خویش فضا را تلطیف و خرسند کرد.

و اما سخنرانی پر مغز و سنجیده ی دکتر محمود اولیایی در زمینه ی خودشناسی بود که توجه خاصی از حضار را به خود جلب کرد.

و به عنوان اختتامیه حضور موثر الیکا عبدالرزاقی بود که به روی سن آمده و از حضور میهمانان تشکر ویژه کردند.

همچنین به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی و هفته اکرام، نمایشگاه دائمی از آثار اهدایی هنرمندان به نگار خانه آشیانه مهر افتتاح شد. در این نمایشگاه آثار فاخر از هنرمندان به نامی چون استاد علی تن، بهزاد شیشه گران، رضا بانگیز، ناصر آراسته و... به نمایش گذاشته خواهد شد.

تیک تیک عقربه های ساعت از غروب کردن خورشید در چهاردهمین روز ماه مبارک رمضان خبرمی داد دراین لحظات با  پخش ربنا، میهمانان به استقبال اذان مغرب رفتند، که  جواد سعادت  یکی از داوطلبین انجمن، ربنا و اذان را به صورت زنده اجرا کردند.  بدین ترتیب لحظات به یادماندنی برای کودکان و خانواده هایشان  رقم زده شده و خاطرات شیرینی در دفتر خاطرات آنان ثبت گردید.
 
                                                            
 
 
 

دفعات بازدید : 2105