مشارکت انجمن توانیاب و احیای ارزشها در سومین مجمع هم اندیشی سازمانهای مردم نهاد معلولان کشور

این نشست دو روزه در تاریخهای 5 و 6 خرداد ماه سال 94 در محل کانون معلولین توانا قزوین برگزار گردید. این مجمع ابتدا با بازدید از فعالیتهای مرکز توانا شروع شد.
جلسات مجمع بر مبنا و محور چالش های پیش روی تصویب لایحه بازنگری قانون جامع حمایت از حقوق معلولان و فرصتها و تهدیدهای شبکه سازی در تشکلهای غیردولتی معلولان و اجرای کنوانسیون جهانی حمایت از حقوق معلولان در ایران برگزار گردید.

در ادامه نشست، رئیس هیئت مدیره کانون توانا جناب آقای موسوی مطرح نموده اند که معلولان از نظر جسمی محدودیت دارند ولی این موضوع عاملی برای سازندگی است. ایشان عنوان نموده اند نیازمند شناخت بیشتری از یکدیگر هستیم و بدین منظور باید به شبکه مجازی توجه کنیم و ساخت شبکه فضای مجازی را از مهمترین برنامه ها تا زمان مجمع بعدی دانستند و باید تشکل های مردم نهاد در شهرهای خودشان دارای نگاه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی باشند و مسئولان شهر و استان تحت تاثیر آنها قرار بگیرند و ایشان درخواست انتقال تجربیات از طریق شبکه بین سازمان های مردم نهاد حوزه معلولین شد.

در این مجمع، استاندار جناب آقای روزبه سخنرانی اتخاد نموده اند: "کانون توانا بسیار اثر مثبتی در حوزه معلولان گذاشته است و هنوز مدل کشوری کانون توانا را نداریم و حتی در دنیا هم این کانون مشابه ندارد‌؛ این عملکرد کانون معلولین توانا به نوعی موفقیت دیگری محسوب می‌شود. توانا احساسی کار انجام نداد بلکه با دقت کامل و در جهت اینکه کرامت انسان معلول حفظ شود به انجام وظیفه پرداخت حتی نگاه خانواده‌ها را در جهت معلولین عوض کرد و ثمرات بسیاری را برای جامعه به ارمغان آورد."

در روز دوم این مجمع از فعالیتها در خطوط تولید شرکت فیروز در شهر قزوین بازدید به عمل آمد و همینطور بازدیدی از مجتمع کارگاه های معلولان توانا (کارگاههای ترانس، شیشه و محصولات کودک) انجام شد که در زمان بازدید توضیحات لازم توسط جناب آقای موسوی رئیس هیئت مدیره کانون توانا برای مهمانان ارائه داد. 92 درصد کارمندان و کارکنان این کارخانه را افراد توانیاب (معلول) تشکیل می دهند و یکی از اهداف مسئول این کارخانه بهره گیری از نیروی کار و توانایی افراد توانیاب عنوان شد.


                                                                                                                   

 

دفعات بازدید : 2299