مراسم 7 می مصادف با 17 اردیبهشت 94 روز جهانی یتیم ایدز

 
امسال نیز همچون سالیان گذشته انجمن های توان یاب و احیاء ارزش ها، به مناسبت روز جهانی حمایت از کودک یتیم ایدز ( پنجشنبه 17 اردیبهشت 94 از ساعت 16 الی 19 برابر با 7 می 2015 ) میزبان کودکان یتیم به همراه مادرانشان بود.
 
برنامه با قرائت قرآن و سرود ملی آغاز شد. سپس خوشامدگویی توسط آقای علی اوجی، مجری و بازیگر توانمند صدا و سیما که به صورت داوطلبانه اجرای برنامه را به عهده داشتند صورت گرفت. در ادامه از آقای دکتر محمد جواد حق شناس، رئیس هیئت مدیره ی انجمن احیاء دعوت شد تا به معرفی این روز جهانی و اساسنامه و هدف اصلی تاسیس این انجمن و فعالیت هایش بپردازند. ایشان از وضعیت فعلی و سابقه ی درخشان و پر افتخار آقای خسرو منصوریان ( مؤسس و عضو هیأت امناء انجمن های توان یاب و احیاء ارزش ها) یاد کردند و جای ایشان را در این محفل، خالی کردند. همچنین ایشان به راه اندازی و افتتاح مرکز مشاوره و تست رایگان و داوطلبانه اچ.آی.وی/ ایدز (مرکز VCT) که به تازگی در این انجمن شروع به کار کرده است اشاره کردند و در آخر از آقای دکتر شهریار حکیمی، عضو هیأت امناء و عضو شورای روابط بین الملل انجمن احیا دعوت کردند دستاوردهای حضور در پنجاه و نهمین اجلاس کمیسیون مقام زن CSW)) در مقر سازمان ملل در ژنو، توضیحاتی را ارائه کنند.

سپس آقای دکتر کامبیز محضری، مشاور و کارشناس پروژه صندوق مبارزه با ایدز سازمان بهزیستی کشور درخصوص وضعیت ایدز در ایران و تلاش های نهادهای دولتی و غیر دولتی در زمینه ی پیشگیری و پیشرفت این بیماری، مطالبی را ارئه کردند.

در ادامه برنامه، تا آماده شدن گروه نوازنده موسیقی سنتی ایرانی، از میهمانان پذیرایی شد و پس از آن گروه نوازندگان موسیقی سنتی ایرانی به رهبری آقای جواد سعادت و همکارانشان که از داوطلبین همیشه همراه انجمن هستند، اجرای بی نظیری داشتند.

بعد از تلطیف فضای انجمن با حضور هنرمندان، پنل مادران حامی سلامت به همراه پزشک متخصص و داوطلب انجمن، آقای دکتر مهدی صدق آذر، رئیس مرکز مشاوره بیماری های رفتاری شرق تهران، برگزار شد، در این پنل مادران حامی سلامت ضمن اشاره به چگونگی ابتلایشان به بیماری ایدز، به نحوه ی آشنایی خود با انجمن احیاء و خدمات دریافتی شان از انجمن و توانمندهای کسب کرده در انجمن، اشاره داشتند. مادران حامی سلامت چنان با شور و اشتیاق و احساس خود را بیان می کردند که بی اختیار اشک بر چشمان حضار حلقه بست. در ادامه، تعدادی ازمادران به همراه کودکانشان دکلمه هایی را اجرا کردند که مورد تشویق و تحسین حضار قرار گرفت. اما یکی از متمایزترین قسمت این مراسم حضور برخی ازهنرمندان و بازیگران صدا و سیما در مراسم روز جهانی ایدز و عضویت افتخاری آنان در انجمن به منظور حمایت از کودکان یتیم ایدز بود. هنرمندانی چون آقایان: پویا امینی، سیاوش مفیدی، رامین راستاد، امیرحسین شام­ بیاتی، محمد رضا عیوضی، هومن جوادی، عرفان حسینی، شهرام رزاقی و ... بود. حضور امین زندگانی و همسرش خانم الیکا عبدالرزاقی به عنوان سفیران حسن نیت انجمن های توان یاب و احیاء ارزش ها به برنامه غنای بیشتری بخشید. در این برنامه به پاس تقدیر و تشکر از همکاری های صمیمانه سفیران، لوح تقدیر و تندیس های مزین شده به آرم انجمن، تقدیم آنان شد. 

قسمت دیگر برنامه؛ تقدیر و تشکر از خیرین فعال انجمن، داوطلبین ازجمله: عکاس، فیلمبردار، گروه صدا بردار، مجری برنامه و مدیران عامل انجمن بود. 

در پایان، همه میهمانان حاضر در سالن، هم صدا و یکپارچه، پیمان نامه ای با مضامین ذیل قرائت کردند: "ما در پیشگاه خالق جهان، با هم، هم پیمان می شویم تا دنیایی بسازیم که در آن بیماری، ملاک قضاوت نیست... هم پیمان می شویم که جهانی بسازیم، عاری از تحقیر و تبعیض و خشونت... جهانی مملو از عشق و مرحمت، جهانی که مردمانشان، زنان و کودکان بیمار را درک می کنند... جهانی که درآن «هیچ بیماری، تنها نیست»، ما پیمان می بندیم که دست در دست هم جهانی زیباتر بسازیم...

در انتهای برنامه، هنرمندان با در آغوش کشیدن کودکان یتیم ایدز و با گرفتن عکس با آنان تصاویر به یاد ماندنی را در ذهن کودکان و میهمانان، ثبت و ضبط کردند.

و هنگامی که میهمانان از سالن خارج می شدند، هنرمندان با آغوش کشیدن کودکان یتیم ایدز و گرفتن عکس با آنان تصاویر به یاد ماندنی را در ذهن کودکان و میهمانان، ثبت و ضبط کردند.  همچنین توافق نامه ای را با موضوع ثبت روز جهانی یتیم ایدز در تقویم ملی امضا کردند و کارت های عضویت افتخاری در انجمن را دریافت نمودند.

گزارش تصویری خبرگزاری سلامت


                    
                               


 

 
 
 


 


 
    
            
    
 

دفعات بازدید : 2426