آنها را بدون ترحم بپذیرید...

هدف از تشکیل این انجمن آگاهی رسانی، پیشگیری، ارائه خدمات مشاوره و مددکاری به اقشار آسیب پذیر و حمایت از نهاد خانواده است. در حال حاضر 60 هزار نفر در جامعه به صورت بالقوه مبتلا به ویروس ایدز هستند که خودشان و سیستم بهداشتی کشور از بیماریشان اطلاع ندارند، زیرا افراد به علت عدم آموزش، آگاهی و ترس از طرد شدن و دیگر عوامل اجتماعی حاضر به انجام آزمایش ایدز نیستند.

حمایت از مادران مبتلا
این انجمن مادرانی را که از راه همسران خود مبتلا به ویروس ایدز شده‌اند و همسران خود را بر اثر بیماری ایدز از دست داده‌اند تحت پوشش قرار داده و در صورت باردار بودن آنها امکان زایمان به صورت سزارین را برایشان فراهم می‌کنیم تا فرزندان آنها در زمان تولد مبتلا به ایدز نشوند. در دوران شیردهی نیز این امکان را برای این زنان مهیا می‌کنیم تا فرزندانشان را  با شیر خشک تغذیه کرده و با این روش از ابتلای آنها به ایدز جلوگیری شود. پرداخت مستمری ماهیانه100 تا 250 هزار تومان برای کمک به تأمین زندگی و تحصیل فرزندان این افراد از اقدام‌های این انجمن است. زنان مبتلا به ویروس ایدز در پیدا کردن شغل یا حتی اجاره منزل مسکونی با مشکلات بسیاری روبه‌رو هستند، عموماً مدارس نیز اگر از ابتلای فرزند آنها به ایدز مطلع شوند آنها را به راحتی قبول نمی‌کنند و مشاوران و مددکاران اجتماعی به صورت حضوری یا مکاتبه‌ای اقدام به ثبت نام آنها در مدارس می‌کنند.

مهم‌ترین وظیفه انجمن
آگاهی بخشی و آموزش جامعه مهم‌ترین وظیفه انجمن است و این انجمن می‌خواهد نگاه جامعه را از طاعون ایدز به ویروسی که می‌توان با آن زندگی کرد تغییر دهد همچنین تلاش آنها  بر این اساس است که نگاه جامعه را به توان یابان نیز تغییر دهیم تا از شرایط یکسان بهره‌مند شوند و زمانی که به مدرسه می‌روند نه با ترحم هم سن و سالان خود بلکه با پذیرش طبیعی آنها روبه‌رو شوند.

خط مشاوره تلفنی رایگان
خط تلفن 66935524 را راه‌اندازی کردیم تا  برای کمک به حل مشکلات مردم به آنها مشاوره تلفنی  محرمانه بدهیم. بعد از مدت کوتاهی براساس آماری که از طریق تماس‌ها تهیه کرده بودیم متوجه شدیم که 73 درصد از مراجعین خط هات لاین زنان هستند که درصد بالایی از آنها متأهل‌اند. 37 درصد از مراجعان به دلیل داشتن رفتارهای پرخطر نگران ابتلا به ایدز بودند. زمانی که به آمار وزارت بهداشت مراجعه و مشاهده کردیم که بر اساس آمار آنها 91 درصد مبتلایان به ایدز مردان سنین 25 تا 34 سال هستند که احتمال وجود نداشتن شریک جنسی برای مردان 25 تا 34 سال بسیار نادر است بنابراین این افراد با هر جنس مخالفی که تماس برقرار کرده باشند وی را نیز مبتلا به ایدز کرده‌اند همچنین یکی از دستاورد‌های رابطه جنسی محافظت نشده بچه‌های متولد ایدز هستند.

لینک خبر
 

 

دفعات بازدید : 1812