رنگ مهربانی بر بوم زندگی یتیمان ایدز و کودکان معلول (توان یاب)

مهدیه شایگان: یک نمایشگاه گروهی از آثار 23 هنرمند در گالری آشیانه مهر با نام «نمایشگاه گروهی رنگین کمان مهر» از روز 7 آذر ماه فعالیت خود را آغاز کرده است. 37 اثر از سوی هنرمندان به این گالری اهدا شده است تا عواید فروش این آثار صرف هزینه‌های کودکان مبتلا به ایدز و کودکان معلول (توان یاب) شود. هنرمندان با عضویت و همکاری در این نمایشگاه قصد دارند تا نگاه تاریک و سنگین جامعه را نسبت به بیماری ایدز به گونه دیگری به تصویر در آورند.
مونا اسماعیلی مدد کار اجتماعی انجمن حمایت و یاری از آسیب دیدگان اجتماعی و مدیر اجرایی گالری آشیانه مهر به خبرنگار گروه زندگی گفت: ‌این نمایشگاه از تاریخ 7 آذر تا 25 آذر ادامه دارد که مقارن با روز جهانی ایدز و روز جهانی معلولان شد و گروهی از هنرمندان بنام کشور با اهدای آثار ارزنده خود ما را در برپایی این نمایشگاه یاری کردند.
وی  افزود: نمایشگاه امسال در دو قالب نقاشیخط و نقاشی برپا می‌شود. در این نمایشگاه برخی هنرمندان تعداد زیادی از آثار خود را اهدا کرده‌اند و فروش تمام  این تابلوها به نفع کودکان یتیم  مبتلا به ایدز و توان یاب است.با توجه به اینکه کودکان و زنان مبتلا به ایدز زیادی از سراسر کشور تحت حمایت این انجمن قراردارند، این انجمن برای حمایت از کودکان مبتلا به ایدز خدماتی را به آنها و خانواده هایشان ارائه می‌دهد. به طور کلی فلسفه و هدف از برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی این است که یک کودک و مادر مبتلا به ایدز نگران هزینه درمانی خود نباشد و بتوانیم با تلاش هنرمندان و افرادی که در این راستا انجمن را حمایت می‌کنند بازخوردهای منفی جامعه را نسبت به این افراد کاهش دهیم. وی با اشاره به یکی دیگر از سیاست‌های کلی این انجمن افزود: یکی از حمایت‌های این مؤسسه جلب مشارکت نخبگان و مسئولان است که در این راستا بسیاری از هنرمندان کشور در این زمینه با انجمن همگام هستند زیرا احساس می‌کنیم که زبان هنر و عرصه هنر تأثیر زیادی دارد.حس نوعدوستی باعث شده تا عده‌ای از هنرمندان قدم به این عرصه گذارند چون می‌توان بیماری ایدز را با نگاهی اجتماعی،‌فرهنگی و هنری دید. هنرمندان با اهدای آثار خود و برپایی چنین نمایشگاه‌هایی می‌توانند نگاه جامعه را به نگاهی مثبت سوق دهند و حتی با این حرکت اجتماعی،‌فرهنگی و هنری می‌توانند مخاطبان زیادی را جذب این حرکت انساندوستانه کنند. مدیر اجرایی گالری آشیانه مهر در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه زنان و کودکان مبتلا به ایدز از شهرهای مختلف عضو انجمن هستند و ماهانه هر کودک بین 125 تا 250 هزارتومان کمک مالی دریافت می‌کند برای مادران آنها نیز برنامه‌های خاصی داریم که علاوه بر کمک مالی در کارگروه درمانی نیز خدماتی را دریافت می‌کنند همچنین آموزش‌هایی به این مادران ارائه می‌شود تا پس از گذراندن دوره‌های آموزشی شرایط کار برایشان مهیا شده تا بتوانند روی پای خود بایستند و زندگی مستقلی داشته باشند در اصل یکی دیگر از اهداف این انجمن توانمند‌سازی روحی،‌روانی و فردی مادران مبتلا به ایدز است.
لینک خبر

دفعات بازدید : 1966