بزرگداشت روز سازمان ملل در تهران با حضور قائم مقام "بان کی‌مون" و "عراقچی"

 
به گزارش حوزه سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران به نقل از واحد مرکزی خبر، مراسم بزرگداشت روز سازمان ملل متحد با حضور یان الیاسون، قائم مقام دبیرکل سازمان ملل متحد و سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه صبح امروز چهارشنبه در دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه در تهران برگزار شد.
در این مراسم که شمار زیادی از مسئولان دفاتر و نمایندگی‌های سازمان ملل متحد در تهران و سفیران و نمایندگان خارجی مقیم ایران و سازمان‌های بین‌المللی حضور داشتند، پیام بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد قرائت شد.
در پیام دبیرکل سازمان ملل با اشاره به چالش‌های بزرگ و پیچیده جهانی از جمله پدیده تروریسم، بر ضرورت پایبندی کشورها به منشور ملل متحد تأکید شده است.
عراقچی معاون وزیر امور خارجه نیز در سخنانی با اشاره به منازعات و چالش‌های گوناگون ازجمله تروریسم، تجاوزهای نظامی، نقض حاکمیت کشورها، افراطی‌گری و اقدامات خشونت‌آمیز ازجمله پدیده داعش و القاعده، تصریح کرد: جامعه بین‌الملل باید با فقر و نابرابری و بی‌عدالتی به عنوان عوامل بروز خشونت‌ها و افراطی‌گری‌ها مقابله کند.
یان الیاسون نیز گفت: جهان امروز با خطرها و منازعات پیچیده و گوناگونی روبروست که مقابله با آن به همکاری و مشارکت جمعی همه کشورهای عضو سازمان ملل نیاز دارد.
در این مراسم همچنین به پاس همکاری‌های نزدیک و منظم ایران با سازمان ملل، قائم مقام دبیرکل سازمان ملل لوح سپاس و تقدیری به سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه اهدا کرد.
 
 

دفعات بازدید : 1942